Google Adsenseden En Çok Para Kazanan Dünyaca Ünlü 10 Web Sitesi

, , Leave a comment

adsense para kazanmaWeb siteleri için reklam geliri deyince ilk akla gelen elbette Google Adsense’ dir. İsim yapmış ve popüler web siteleri tarafından kullanılan adsense web sitenize profesyonel bir görünüm kazandırır.

 

Ancak adsense onay süreci oldukça meşakkatli ve garantisi olmayan bir süreçtir. Yani bütün çabalarınıza rağmen onay alamayabilirsiniz. Bunun birçok nedeni olabilir. Burada bu konuya değinmeyeceğim. Buraya tıklayarak onay sürecinde yapılması gereken hususlarla ilgili detaylı yazılarıma ulaşabilirsiniz.

Bu makalemde sizlere google adsense den en çok gelir elde eden web sitelerini tanıtmak istiyorum. Eğer birileri bu işi başarıyorsa bizde, bende, sizde bu işi başarabiliriz. Aşağıda kısaca aylık gelir durumuna göre sıralama yaparak bir TOP10 listesi oluşturdum.

1. Mashable.com

Mashable Asya, Mashable Fransa, Avustralya, Hindistan ve İngiltere olmak üzere beş farklı bölge ve dilde yayın yapan dünyaca ünlü sosyal medya ve teknoloji palatformu mashable en çok adsense geliri olan blog sitesidir.

Blog Sitesinin Kurucusu: Pete Cashmore

Blog Sitesinin Kuruluş Yılı: 2005

Aylık Sayfa Gösterim Sayısı: 26 milyon

Aylık google adsense Kazancı: 600.000 $

 

2. Forums.digitalpoint.com

Dünyanın en popüler forumları arasındadır. Dijital point web sitesi optimizasyon teknikleri, arama motorları, internetten para kazanma teknikleri ve pazarlama gibi konuları bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca bu siteye üye olarak birçok özelliğinide kullanabilir ve adsende dahil google hesaplarınızı bağlayabilirsiniz. Site sahibi Shawn Hogan aylık 550.000 $ adsense geliri olduğunu web sitesinin birçok yerinde gözümüze sokuyor zaten.

Sitenin Kurucusu: Shawn Hogan

Sitenin Kuruluş Yılı: 1995

Aylık Adsense Kazancı: 550.000$

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Plenty of fish

Çok ünlü bir arkadaşlık sitesidir. Kanadalı girişimci Marcus Frind ve bir arkadaşı tarafından 2003 yılında yayın hayatına başlayan bu Plenty of fish; Kanadalı girişimci Markus Frind ve kız arakadaşı tarafından 2003 yılında yayın hayatına başlayan bir arkadaşlık sitesidir. Site 2017 yılı itibariyle aylık 2 milyardan fazla  sayfa gösterimini görmüştür.

Sitenin Kurucusu: Markus Frind

Kuruluş Yılı: 2003

Aylık Adsense Geliri: 400.000$

 

4. Digg.com

2005 yılında Kevin Rose tarafından kurulmuştur. Digg içeriğinin tamamı kullanıcılar tarafından oluşturulan bir sosyal imleme sitesi ve aynı zamanda sosyal platformdur. Denetimide kullanıcılar tarafından yapılmaktadır. Yeni şeyler keşfetmek isteyen kullanıcıların uğrak yeridir.

Sitenin Kurucusu: Kevin Rose

Kuruluş Tarihi: 2004

Günlük Tekil Ziyaretçi: 1 milyondan fazla

Aylık google adsense Geliri: 350000 $

google adsense para kazanma

 

5. TechCrunch

2005 yılında Michael Arrington tarafından kurulan teknoloji ve web girişimleri blogu TechCrunch 2010 yılında AOL tarafından 30 milyon dolara satın alınmıştır.

Kurucu: Michael Arrington

Kuruluş Yılı: 2005

Aylık Adsense Geliri: 240.000$

google adsense para kazanma

 

6. Tweetmeme

2008 yılında kurulan tweetmeme twitterda trend olmuş konuları listeleyen bir platformdu. Ayrıca twetterin en önemli özelliklerinden retweet butonuda tweetmeme tarafından geliştirilmiştir. Çok hızlı büyümüş bir anda yükselmiş ve 1 yıl gibi kısa bir sürede Alexa global sıralamadı 300. sıraya gelmiştir. Ancak yükseklerden düşmenin etkiside fazla oluyor elbette. Rekabete dayanamayan ve popülerliğini yitiren site yükseldiği gibi yerle bir olarak kapanmıştır. Teşekkür ederek ve digg.comu tavsiye ederek yayın hayatına son vermiştir.

Sitenin Kurucusu: Nick Halstead

Kuruluş Yılı: 2008

Günlük Tekil Ziyaretçi: 385 bin

Aylık google adsense Geliri: 225.000$ idi.

google adsense para kazanma

 

 

7. Perez Hilton

Günlük olarak 25-30 arasında haberin yayınlandığı magazin bloğudur. Ünlülerle ilgili haberleri, dedikoduları, özel yaşamlarını ve daha birçok şeyi bu sitede bulabilirsiniz. 

Bloğun Kurucusu: Mario Lavandeira

Kuruluş Yılı: 2005

Günlük Tekil Ziyaretçi: 1 milyon veya daha fazla

Aylık google adsense geliri: 210.000$

google adsense para kazanma

8. Weblogs

Weblogs kurulduktan sonra AOL tarafından satın alınarak sahibine 25 milyon dolar kazandırmıştır. Tabii bu paranın yanında adsense gelirinin pek bir önemi yok. Bilgisayar oyunundan tutun, sağlık, yeme içme, ekonomi vb. kategorilerde 90 dan fazla bloğu olan bir blog ağıdır.

Şirketin Kurucu: Brian Alvey ve Jason Calacanis

Kuruluş Yılı: 2003

Aylık Sayfa Gösterimi: 25 milyondan fazlaydı.

Aylık google adsense geliri: 190.000-250.000$ arasındaydı.

google adsense para kazanma

 

 

 

 

 

 

9. Shoe Money.com

Jeremy Shoemaker tarafından kurulan bu sitede benim sitem gibi internetten para kazanma tekniklerini anlatan bir blog sitesidir. Tabii internettenpara-kazanma.com sitesinin adsense geliri bunlara karşılık konuşmaya bile değmez. Nedense bizim insanımız para kazandırırım diye reklamlara tıklamıyor. Yazıları veya makaleleri beğenmiyor. Sosyal medyada paylaşmıyor. Bunun sebebini bit türlü çözemedim ama bu gerçekten böyle. Site sahibi adsense gelirini gösteren google çekini paylaştığı için hesabının kapatıldığını duymuştum.

Sitenin Kurucusu: Jeremy Shoemaker

Kuruluş Yılı: 2003

Aylık Adsense Geliri: 140.000$ veya daha fazla

google adsense para kazanma

10. Clickindia

Hindistan bilişim ve internet konusunda son 20 yılda müthiş ilerleme gösteren ülkelerden birisi. Clickindia.com 2007 yılında Pankaj Agarwal tarafından kuruldu. Hindistanda oldukça popüler hale gelen bu ilan sitesi sadece adsense geliri ile ayakta durmaktadır. Alexa’da global sıralamada iyi bir yere gelen bu siteyi popüler hale getiren aslında Hindistan vatandaşlarının sahip çıkmasıdır. Yani reklamlara tıklamaktan imtina etmiyorlar. Türkiye cumhuriyeti vatandaşlırına duyurulur. Bu örnek adsensenin Amerikanın tekelinde olmayacağını yerel projelerinde halkın desteği ile adsense geliri konusunda başarıyı yakalayabileceğini gösteriyor. Bence bu konuda biraz milli düşünmek gerek. Sonuçta ülkeye döviz girecek. Reklamlara tıklamak para ile değil.

Kurucu: Pankaj Agarwal

Kuruluş Yılı: 2007

Aylık Adsense Geliri: 90.000$

google adsense para kazanma

Arkadaşlar bu liste sadece bir örnek. Bundan daha fazla veya daha az kazanan belki milyonlarca site var. Bu insanlar bunu başardıysa bizde başarabiliriz. Bu konuda biz internet kullanıcıları yerel sistemlere destek vermeliyiz, kendi projelerimizi üretmeliyiz. Olmayacak diye birşey yok. Sadece yapılmayanlar var.

İnternetten para kazanma yollarını öğrenmek için lütfen anasayfamıza bir göz atın.

Herkese İyi bloglar, bol kazançlar dileğiyle…
 

 

Değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen!