Google ilk sayfada çıkma ve SEO’ nun etkileri.

, , Leave a comment

google ilk sayfa nedir seo nedir ne işe yaraürWeb sitesi sahiplerinin en önemli sorunlarından birisi Google aramalarında ilk sıralara gelememeleridir. Herhalde google ilk sayfa da çıkmanın önemini bilmeyen yoktur. Google’ da insanlar hergün milyonlarca arama yapıyor. Bu açıdan baktığımızda internet gerçekten de müthiş bir pazar haline gelmiş durumda.

Bir web sitesinin google aramalarında ilk sıralarda çıkması o siteye ziyaretçi akınına sebep olur. Çünkü google ilk sayfa da linklerin tıklanma oranı neredeyse %100 dür. Ziyaretçi sayınızın artması demek makalelerinizin okunma sayısının artması, yorumlarınızın artması anlamına gelecektir. Elbette bu durum reklamlarınızın tıklanma oranınıda önemli ölçüde arttıracaktır.

Elbette bu işin birde ticari boyutu mevcut. Herhangi bir ürün veya hizmeti satışa sunan firmalar için googleda arama yapan insanlar potansiyel müşteri durumundadır. Yani google ilk sayfa da çıkmak firmalar açısından elde edilecek kazancın ikiye üçe katlanması demektir.

İyi bir SEO İçin Profesyonel Destek Gereklidir.

Google aramalarında ilk sıralara gelebilmek için site içi ve dışı birtakım çalışmalar yapmak gereklidir. Yapılan bu çalışmaların tümüne SEO denir.

Site içi SEO çalışmalarında güvenilir kaynalardan istifade ederek bir takım çalışmalar yapabilirsiniz. Lakin site dışı SEO çalışmalarında mutlaka profesyonel bir SEO uzmanından yardım almak gerekir.
 
Site dışı SEO çalışmalarında neden profesyonel destek gerekir.

Site dışı SEO’ nun önemli bölümü backlink inşasından oluşur. Ama bu backlink inşasında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Önüne gelen her siteden backlink alınmaz. Bu işi yapmadan önce bir planlama yapılması gerekiyor. Hangi sitelerden backlink alınır, nasıl linkler alınır bunların doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekiyor. Zamanlamada çok önemlidir. Bir günde yüzlerce backlink almak bir anlam ifade etmez. Bu işin zamana yayılması çok önemlidir. Aksi halde google tarafından cezalandırılırsınız ki genelde bu işin geri dönüşü olmaz. Siteniz google aramalarında listelenmez. Bu işten kurtulsanız bile harcayacağınız emek ve para size zarar verebilir.

İşte bu nedenle SEO çalışması gereken projelerinizde; mutlaka bir uzmandan veya profesyonel SEO sitelerinden destek ve yardım almanızı şiddetle tavsiye ederim.

SEO Firması Tavsiyesi: SEMALT SEO

Eğer belli bir konuda blog yazarlığı yapıyorsanız elbette sizde google aramalarında üst sıralarda olmak istiyorsunuz. Mesela bir yemek bloğunuz varsa “yemek blogu”, bir moda bloğunuz varsa “moda blogları” kelimelerinde üst sıralarda çıkmak hedefiniz olmalıdır. Çünkü bu tür kelimeleri arayan kişiler sizin için potansiyel okur durumundadır ve tamda sizin yazdıklarınızla alakalı konularla ilgileniyorlardır.

Ancak bu sektörde SEO ücretleri amatör blog yazarlarına hitap etmiyor. Bazen öyle fiyatlar veriyorlar ki insanın gülesi geliyor. Bu fiyatları ödememiz mümkün değil elbette. Ben bu konuda size bir tek öneride bulunacağım. O firmanında sadece 1 aylık olan 0,99 Euroluk paketini ilk etapta öneririm. Diğer paketler çok pahalı. Ben denedim ve gerçektende çok faydasını gördüm. Eğer iyi gelir getireceğini düşündüğünüz ve çok güvendiğiniz bir projeniz varsa diğer paketleride deneyebilirsiniz.

 

Semalt SEO da web sitenizle ilgili yapılan çalışmalar şunlardır.

1. Gelişmiş analiz araçları kullanılarak web sitenizin detaylı analizi yapılır ve seçmiş olduğunuz plana göre bir yol haritası belirlenir.
 
2. Arama rekabeti çok yüksek olmayan kelimelerde google sıralamanızda iyileştirmeler yapılır.

2. Site içi SEO teknikleri için düzenlemeler ve içeriklerinizde iyileştirme tavsiyeleri yapılır.

4. Web sitenize uygun siteler tespit edilir ve etkisi ve getirisi yüksek backlink çalışması yapılır.

5. Yapılan çalışmaları anında izleyebileceğiniz bir kontrol paneliniz vardır. Sıralama değişikliklerini azalış artış yüzdeleri ile birlikte görebilirsiniz. Açık ve anlaşılır bir raporlama yöntemi vardır.

Herkese iyi bloglamalar ! google ilk sayfa da çıkmak ve bol kazançlar dilerim.!!!

 

 

 

Değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen!