XTicaret

İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT DOĞDU

İNTERNETTE SATIŞI YAPILAN HER TÜRLÜ ÜRÜN, HİZMET YANİ TİCARİ DEĞERİ OLAN HER ŞEYE SATIŞ ORTAĞI OLARAK GERÇEKLEŞECEK SATIŞLARDAN KOMİSYON KAZANABİLİRSİNİZ.

DÜNYADA VE TÜRKİYEDE MİLYONLARCA İNSAN TARAFINDAN KULLANILAN BU YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE KAYDA DEĞER KAZANÇLAR ELDE EDEBİLİRSİNİZ.

İnternet ticaret konusunda yeni bir çığır açtı. Türkiye’ nin bir köyünden Çin’ in bir ucuna ürün satışı yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir internet bağlatısı olan bir bilgisayar. İnternet kullanımının artması ile birlikte insanlar her türlü ihtiyaçlarını sanal dünyadan karşılamaya başladı. Eğer internetle ve teknoloji ile birazcık alakası olan biriyseniz bu gerçeğin farkındasınız demektir. Şu an bu yazıyı okumanızın sebebi de internetten para kazanma konusunda yapmakta olduğunuz araştırmalar olabilir.

Günümüzde ürün sahipleri, firmalar, işletmeler pazarlama ve reklam konusunda interneti kullanmak zorunda. Stratejilerini ve pazarlama taktiklerini interneti hesaba katmadan yapan firmalar ise yok olmaya mahkum. Bu sebeple özellikle birçok firma ve ürün sahibi satış ortaklığı sistemi ile ürün pazarlama konusuna büyük önem veriyor. Aslında vermek zorunda desek daha doğru olur.

Düşünsenize bir ürününüz var. On kişilik bir çalışma ekibinizle bu ürünün tanıtımını yapıyorsunuz ve pazarlamaya çalışıyorsunuz. Güzel para kazanıyorsunuz. Ancak bir ekonomik kriz oldu ve çalışanlarınızın sayısını azaltmak zorunda kaldınız. Çünkü satışlar düştü. Peki sizin için çalışan onbinlerce kişi ürününüzü tanıtma için birbiri ile yarışıyor olsaydı ve on kişi ile yaptığınız satışların 1000 katını yapmış olsaydınız bu krizden etkilenirmiydiniz. Elbette hayır. 

İnternette ticaret denince aklınıza sadece e-ticaret siteleri gelmesin. İnternetten ticaret sadece bir satış sitesi sahibi olmaktan, bir ürünü alıp satmaktan ibaret değildir. Herhangi bir ürünü veya hizmeti tanıtmak, tanıtımına ve satışına aracılık etmekte bir site sahibinin yaptığı ticaret kadar önemlidir. İşte bu yeni nesil ticaret sistemidir.

Bugün Avon, Hepsiburada, Amazon, Ali Ekspres vb. birçok büyük şirketin yanısıra bizim gibi sıradan internet kullanıcılarıda bu durumun farkına varmıştır.

Sizce internette gezinirken üzerine tıkladığınız bir ürün tanıtımı bu ürünün ilk sahibinemi aittir. Yada ürünün satışını yapan firmayamı aittir. Hiç düşündünüz mü.?

Bu konu çok geniş kapsamlı düşünülmesi gereken bir konudur. Bir ürün hakkında yayınlanan binlerce reklam, tanıtım yazıları, iyi veya kötü yorumlar, banner reklamlar, google reklamları, tanıtım amacıyla açılmış bloglar, web siteleri sizce bir kişiye veya firmaya ait olabilirmi. Bu mümkün değil. Bir firmanın bunun için bulundurması gereken insan gücü o firmayı batırır. Peki bu faaliyetler kimler tarafından ne maksatla yapılıyor. İnsanlar firmaların veya ürün sahiplerinin hayrına tanıtım mı yapıyorlar.? Elbette hayır!

Bütün bu faaliyetler Para Kazanmak İçin Para kazanmak isteyenler tarafından yapılıyor?

Peki Kimler Kazanıyor?

İşi olup ta kazançları yetmeyen ek gelir isteyenler, ev hanımları, öğrenciler, çalışanlar, çalışmayanlar, kendi işini yapmak isteyenler, engeli olsun veya olmasın evinden dışarı çıkmadan bilgisayar başında para kazanmak isteyenler, emekliler, tekavütler kısacası bu işi yapmak isteyen herkes kazanıyor.

Peki bu saydığımız insanlar kazanmak için ne yapıyorda para kazanıyor.?

Türkiye’ de yeni olmakla birlikte dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılan affiliate marketing, türkçe adıyla satış ortaklığı sistemini kullanarak internetten para kazanıyorlar.

Satış ortaklığı sisteminden kazanılan para internet ticaretinin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Sadece Amerika’ da satış ortaklığından kazanılan paranın 12 milyar dolar olduğu konusunda araştırmalar sonuçları var. Yaklaşık 16 yıldır uygulanan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

BURAYA KADAR BİR FİKİR SAHİBİ OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORUM. İŞİN DETAYLARINI ÖĞRENMEK VE KAZANMAYA BAŞLAMAK İÇİN BU YAZIYI OKUMAYA DEVAM ETMELİSİNİZ.

Eğer kayda değer bir yatırım yapabileceğiniz sermayeniz yoksa, bilişim veya proğram uzmanı değilseniz, iyi bir eğitim almamışsanız, her hangi bir konuda uzman değilseniz internette yapabileceğiniz ticaret şekliniz satış ortakılığı olacaktır. Aslında yukarda saydığım nitelikleri olan onbinlerce insan satış ortaklığı yaparak para kazanıyor. Bu işi yapmak için geçmişini, alanında yapmış olduğu kariyeri çöpe atan ve bu işe başlayan insanlarda var ama konumuz bu değil. Başka bir şey yapmak istemiyorsanız yada yapamıyorsanız satış ortaklığı ile internetten para kazanma işine başlayabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Sistemi Nedir.? Nasıl Çalışır.?

İnternet üzerinde e-kitap, yazılım, proğram vb. dijital ürünlerin yanında ticari değeri olan her türlü fiziki ürün ve hizmette satılabilmektedir. İşte bu tür ürünleri bularak arama motorlarında, sosyal ağlarda, bloglarda, aklınıza gelebilecek her türlü online reklam ve pazarlama tekniklerini kullanarak satışına aracılık etmek ve komisyon kazanmaktır. İnternet reklamcılığı başlı başına farklı ve detaylı bir konudur. Bununla ilgili internet reklamcılığı sayfamıza giderek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Satışına aracılık edeceğiniz ürün veya hizmet sadece ürün sahibinin veya firmanın ana sitesinden satılır. Mesela Hepsiburada.com isimli sitede bir ürüne satış ortağı oldunuz diyelim. Siz bu ürün için size verilen ve bir anlamda TC.Kimlik numaranız olan ürün linkini kendinize ait bir web sitesinde banner reklama koydunuz. Bu reklama tıklayan kişi direk hepsiburada.com isimli e-ticaret sitesine yönlendirilecektir. Siz referans linkinizi istediğiniz bir platformda paylaşabilirsiniz. Facebook, twitter vb. Ama linke tıklayan kişi ürün sitesine yönlendirilecektir.

Satış ortağının ürünle ilgili en küçük bir sorumluluğu yoktur. Bütün sorumluluk satış sitesine aittir. Belli bir ürün hakkında araştırma yapan ve sizin referans linkinize tıklayan alıcı yönlendirildiği siteden alışveriş yaptığında veya ürünü satın aldığında tıkladığı link hangi satış ortağına aitse komisyon o satış ortağının hesabına gönderilir. Yani herhangi bir şekilde aksaklık olması, komisyonun yatmaması, yanlış kişiye yatması gibi bir durum asla söz konusu değildir.

Ürün sahipleri neden başkalarına ürün satışından komisyon vermeyi kabul eder.?

Satış ortakları sayesinde ürün sahibi hiçbir personel, reklam, tanıtım ücreti ödemeden ürününün çok büyük kitlelere ulaşmasını sağlar. Bu şekilde ürün daha hızlı ve kolay bir şekilde satılır. Binlerce satış ortağı ürünün satılması için reklam kampanyaları başlatır. Bloglarda,sosyal medya hesaplarında satış linkini paylaşır. Ücretli ücretsiz online reklamlarla binlerce kişinin ürün sitesine yönelmesini sağlarlar. Ürün sahipleri ve firmalar reklam ve pazarlama masrafından kurtuldukları için komisyon miktarlarıda yüksektir. Bu sayede çok daha fazla satış ortağının ürünü satması sağlanır. Komisyonlar çok yüksek miktarlara çıkabilmektedir. Özellikle dijital ürünlerde %50-%70 gibi oranlarda komisyon kazanabilirsiniz. Fiziksel ürünlerde bu miktar düşüktür ancak bu seferde sürümden kazanacağınız için yine çok yüksek miktarlarda komisyon birikecektir.

Dünya genelinde yaklaşık 20-25 yıldır uygulanan satış ortaklığı sistemini; asıl işi olarak yapan ve sadece bu işten yüksek miktarlarda paralar kazanan milyonlarca insan var. Türkiye’ de ise 2009 yılından itibaren XTicaret.com satış ortaklığı sistemini başlatmış hem ürün sahiplerini hemde satış ortaklarını biraraya getirerek satış odaklı teknoloji platformunu kurmuştur.

XTicaret.com Nedir.?

Hem ürün sahiplerinin hemde satış ortaklarının buluşması gereken bir platform gerekiyor. Bu sayede ürün sahipleri satmak istedikleri ürünleri satış ortaklarına gösterebilsin, ürün sahipleride satmak isteyecekleri ürünlere karar verebilmek için inceleyebilsin. İşte XTicaret ürün sahiplerini ve satış ortaklarını buluşturan bir satış ortaklığı havuzudur. XTicaret; güvenilir satış ve ödeme sistemi sayesinde ürün sahiplerini, satış ortaklarını ve ürünü satın alan müşteriyi korumayı hedefler. Güvenli ödeme sistemi ürün sahiplerinin ve satış ortaklarının XTicaret.com’ u tercih etmesindeki en önemli sebeplerden biridir.

Eğer internetten para kazanma yöntemleri içinde satış ortaklığı sistemini denemek istiyorsanız siz de XTicaret.com da bulunan yüzlerce üründen istediğinize satış ortağı olarak yüksek komisyonlar kazanabilirsiniz.

Sıradan bilgisayar ve internet kullanıcısı olan herkes satış ortaklığı sistemi ile internetten para kazanabilir. Bu iş için çok önemli eğitimler almaya gerek yoktur. Çok kaliteli dijital platformda satış ortaklığı sistemini öğrenebileceğiz cüz-i ücretlerde eğitim ürünleri mevcuttur. Bu işin en güzel yanı belli bir çalışmadan sonra gece uyurken dahi sistemin çalışması ve ürün satışı yapmaya devam etmenizdir. Yani bu işten para kazanabilmek ve satış yapabilmek için ille bilgisayar başında olmanız gerekmiyor. Risk olmadan, zaman ve para kaybı yaşamadan, kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

XTicaret bugün itibariyle 89981 kayıtlı üyesiyle Türkiye’ nin bir numaralı satış ortaklığı platformu olmaya devam ediyor. XTicaret.com’ a üye olmak çok kolaydır. Bu yazının devamında XTicarete nasıl üye olunur, ürünler nasıl tespit edilir, ürünlerin satışına aracılık edebilmek için gerekli olan referans link nasıl alınır, tanıtım nasıl yapılır vb. konuların anlatımını bulabilirsiniz.

XTicaret.com’a Nasıl Üye Olunur.

Öncelikle www.xticaret.com adresine tıklayarak siteye gidiyoruz.

 

 

 

 

 

 

XTicaret anasayfasına geldikten sonra ÜYE OL bağlantısına tıklayın.

Üyelik sayfasına geldikten sonra üyelik formunda istenen bilgiler doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Burada kesinlikle bilgilerinizi doğru bir şekilde vermeniz önemlidir. Aksi halde ödemelerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Burada üyelik tipini “X-Ortak – Standart Satış Ortaklığı(Affiliate Marketing) şeklinde seçmelisiniz. Daha sonra altta bulunan “KAYIT OLUN” butonuna tıklamanız gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üyelik formunu doldururken yazdığınız e-posta adresinize XTicaret tarafından gönderilen bir aktivasyon maili gelecektir. Bu maile tıkladıktan sonra XTicaret üyeliğinizin tamamlanması için 25 Tl tutarındaki üyelik bedelini ödemeniz gerekiyor. Aslında affiliate marketing platformlarının üyelik için ücret aldığı nadir görülen bir işlemdir. Ancak XTicaret gerçekten bu işi yapmak isteyen ciddi insanlarla çalışmak istiyor ve azda olsa bu ücreti talep ediyor. Hiç bir iş yapmayan ve çalışmayan 1 milyon üye yerine, gerçekten ciddi olarak işe sarılan ve ortak olduğu ürünleri satmak için çabalayan 100 bin kişi daha makbul olsa gerek. Bir kereliğine ödeyeceğiniz bu ücreti yönlendirileceğiniz güvenli ödeme sayfasındaki ödeme seçeneklerinden istediğinizi tercih ederek ödeyebilirsiniz. Ödemeniz onaylanır onaylanmaz sizin için oluşturulan satış ortaklığı panelizini ve  ürün detay sayfalarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Size ait bilgiler ile XTicarete giriş yaptıktan sonra ana sayfa, ürün kategorileri, ürün istatistikleri ve diğer bölümleri incelemeye başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XTicaretin kolay anlaşılır bir arayüzü ve kullanıcı dostu bir paneli vardır. Mesela; ana sayfanın solunda bulunan kategori başlıklarından Fiziksel Ürünleri açtınızda aşağıdaki resimde de görüleceği üzere bu kategorideki ürünlere ait bilgilerin bulunduğu sayfaya ulaşırsınız.

Satış Ortaklığı linkinizi de bu bölümden yapacaksınız!

Her ürüne ait; komisyon oranlarını, satış ortaklarının sağladığı satış potansiyelini ve satış grafiklerini bu bölümlerde görebilirsiniz.

 

 

XTicaret üyeliği ile ilgili anlatacaklarım bu kadar. İsterseniz alttaki linke tıklayarak hiçbir ücret ödemeden e-kitabımızı indirebilir ve çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz XTicaret İnternetten Kazanma Dijital Eğitim Kitabı

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu kitapta şu bilgilere ulaşacaksınız

  • Dakikalar içerisinde site ve blog açma eğitimi
  • Xticaret.com satış ortaklığı platformunda çok kazandıran ürünleri seçme yöntemlerini
  • Komisyonu yüksek ürünlere satış ortağı olarak reklam tekniklerini kullanarak satış yapma yollarını
  • Açacağınız web sitesine veya blog sitesine hiçbir ücret ödemeden bedava reklam yaparak trafik sağlama yöntemlerini,
  • Xdükkan Gold Panel Hizmeti ve Bonuslarla ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.
 

Değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen!